Dziury w planetach. Dlaczego istnieją i dlaczego wybuchają wulkany? [E22]

Dziury w planetach. Dlaczego istnieją i dlaczego wybuchają wulkany? [E22]

Wiecie, że na Ziemi prawdopodobnie jest ponad milion wulkanów? Dużo, prawda? Nie wszystkie jednak są tak widoczne, jak Etna, do której erupcji (widowiskowej i niebezpiecznej) doszło pod koniec lutego. Dlaczego te niezwykłe dziury w Ziemi istnieją? Dlaczego dochodzi do wybuchów? Jak szybko może pędzić lawa? O tym wszystkim w 22. odcinku Radia Naukowego.

Na gościa tego odcinka trafiłam przez blog popularnonaukowy To Tylko Teoria. Prowadzący bloga Łukasz Sakowski w swoim rankingu najlepszych stron i podcastów popularnonaukowych zwrócił uwagę również na Radio Naukowe – bardzo dziękuję za zaufanie! Trafiłam do świetnego towarzystwa, sami zobaczcie.

W rankingu jest właśnie Batłomiej Krawczyk, autor bloga Wulkany Świata. Wcześniej, przyznaję, bloga mi nieznanego. Poczytałam i już wiedziałam, że o wulkanach trzeba pogadać. Posłuchajcie, myślę że szczególnie zaskoczy Was opowieść o wulkanach pozaziemskich. Nasze to przy nich pikuś.

Przygotowanie każdego odcinka to wiele godzin pracy. Jeśli podobał Wam się ten podcast, chcecie, żeby Radio Naukowe się rozwijało – możecie mnie wesprzeć w serwisie Patronite. Od progu 10 zł zapraszam do grupy na FB, w której prywatnie i swobodnie rozmawiamy na tematy podcastu i nie tylko. Dzięki!

Obrazek ilustracyjny: Etna widoczna z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej | Wikimedia